صفحه اصلی > کودکان > گز مدرسه

گز مدرسه

طبق آمار ارائه شده از سوی وزارت بهداشت فقط 42 درصد بچه ها هر 6 روز هفته را صبحانه میخورند. کودک صبحانه نخورده بعد از حدود 10 ساعت خواب شبانه به انرژی زیادی نیاز دارد و در ساعت ٩ تا ١٠ صبح به ميزان قابل توجهي دچار افت قند خون ميشود و توان يادگيري او به ويژه در درسهايي که به تفکر و تمرکز نياز دارند، کاهش مييابد. 
مصرف میان وعدههای سالم به دليل، تامين انرژي و مواد مغذي، حمایت ازعادات سالم غذایی در طول زندگی، پيشگيري از چاقي و پرخوري در وعده ناهار و پيشگيري از بیماریها مهم ميباشند.
میان وعده بايد ارزش غذايي کافي داشته باشد و رضايت کودک را تامين کند، بدآموزي نداشته باشد، از نظر بهداشتي، ايمن باشد و با بودجه خانوادهها تناسب داشته باشد. 
گز از جمله شيرينيهاي پرطرفدار و پرمصرف در ميان كودكان و بزرگسالان ميباشد كه مزايايي از جمله کاملاً طبیعی و عاری از مواد نگهدارنده بودن، حجم کم، ارزش غذایی بالا، قابلیت نگهداری طولانی مدت، مصرف راحت و در سطح گسترده میتواند آن را به يك ميان وعده مناسب و پر مصرف در مدارس و مهدهاي كودك تبديل کند. تولید محصولی بر پایه صبحانه ابتکار سلامت بخشی بود که شرکت گز سکه برای اولین بار موفق به انجام آن شد. 
پودر پنیر به عنوان منبع غنی از پروتئین، کلسیم و فسفر 
مغز گردو و وجود امگا ۳ فراوان، املاح معدنی و ویتامین های گروه B
 پودر آب پنیربه خاطر دارا بودن 20 درصد از کل پروتئین شیر و اسیدهای آمینه حیاتی 
پروتئين ها و املاح و ويتامين هاي سرشار در شير خشك
املاح و ويتامين هايي بسياري مانند منگنز و مس، كلسيم، آهن، فسفر، روي و فيبرهاي غذايي كنجد 
ارده به عنوان یکی از مغذیترین مواد غذایی صبحانه ما ایرانیها كه حاوی پروتئین، ویتامینها و لستین میباشد. از جمله مواد ارزشمندی است که در تولید گز مدرسه از آن استفاده شده است. این محصول داراي ارزش غذايي بالاتري نسبت به گز معمولي است و می تواند تا حدی جایگزین صبحانه برای کودکانی باشد که با وجود تلاش والدين، رغبتي براي صبحانه خوردن ندارند.