صفحه اصلی > سلامت > محصولات فراسودمند از محصولات سالم گز سکه

محصولات فراسودمند از محصولات سالم گز سکه

دانلود فایل PDF

غذاهای فراسودمند یا عملگرا مزایای سلامت بخش خود را به شكل‌های مختلف دریافت می‌كنند و معمولا همین تفاوت‌ها هم اساس طبقه بندی آنها می‌شود.

? غذاهای عملگرا دسته بندی‌های مختلفی دارند كه در زیر به نمونه‌هایی از آن اشاره می‌شود:

1– غنی‌سازی‌ به‌وسیله ویتامین و املاح:
در رابطه با محصولات غنی‌شده به وسیله ویتامین‌ها و املاح معدنی می‌توان از محصولات قنادی و نوشیدنی‌های میوه‌ای غنی‌شده با كلسیم‌ یا شیر غنی‌شده با كلسیم و اسید فولیك نام برد.
براساس اطلاعات موجود، اسید فولیك یكی از مواد تغذیه‌ای ضروری برای محافظت در برابر ناهنجاری ستون فقرات جنین است. اهمیت كلسیم نیز در تاثیر بر پوكی استخوان به اثبات رسیده و با رواج پوكی استخوان متناسب با افزایش تعداد افراد سالخورده در كشورهای توسعه یافته جذب بیشتر كلسیم به‌وسیله غذاهای عملگرا در بازار می‌تواند كمك شایانی در حل این معضل باشد.

2 – كاهش كلسترول:
برخی از مواد در جلوگیری از جذب كلسترول كه یك عامل تهدیدكننده در بیماری‌های قلبی عروقی است، مؤثرند. این مواد شامل اسیدهای چرب امگا 3 و استرول‌های گیاهی بوده كه به‌وسیله آنها محصولات متنوع عملگرا طراحی شده است. محصولاتی مانند مارگارین حاوی استرهای اسید چرب گیاهی كه برای كاهش جذب كلسترول طراحی شده یا تخم مرغ‌های غنی شده با امگا 3 به‌وسیله غنی‌سازی‌ غذای مرغ جزء این غذاها هستند.

3– فیبرهای رژیمی
مصرف فیبرهای رژیمی یا همان تركیبات غیرقابل هضم ساخته شده ازكربوهیدرات‌های دیواره سلولی گیاهان همراه با لیگنین، سبب كاهش ابتلا به برخی از انواع سرطان‌ می‌شود. برای مثال مصرف سبوس گندم سبب كاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ می‌شود.

4– پروبیوتیك، پری بیوتیك و سین بیوتیك‌ها:
پروبیوتیك‌ها مكمل‌های زنده غذایی هستند كه از مزایای سودمند آنها برقراری تعادل در فلور میكروبی روده است. البته پروبیوتیك‌ها دارای مزایای زیادی شامل كاهش كلسترول خون، مقابله با برخی از انواع سرطان‌ و كمك به سیستم ایمنی بدن نیز هستند.
پروبیوتیك‌ها در حال حاضر به‌عنوان برترین محصولات غذایی عملگرا شناخته می‌شوند كه این مزایای سلامتی بخش به‌وسیله پری بیوتیك‌ها و الیگو ساكارید‌های كوتاه زنجیر افزایش می‌یابند؛ چرا كه این مواد به افزایش رشد باكتری‌های سودمند در سیستم گوارش روده كمك
می‌كنند.

5 – آنتی اكسیدان‌ها
سرطان‌ها و سایر جهش‌های ژنتیك می‌توانند از طریق واكنش‌های اكسایشی DNA به وسیله به‌وجودآوردن رادیكال‌های آزاد كه یك اثر جانبی از متابولیسم هوازی است، اتفاق بیفتد.گیاهان و سلول‌های حیوانات از تركیباتی كه اصطلاحا آنتی اكسیدان نامیده می‌شود برای به‌دام انداختن و كم كردن اثر رادیكال‌های آزاد استفاده می‌كنند و مانع ازانجام واكنش‌های مضر توسط آنها می‌شوند.
آنتی‌اكسیدان‌ها همچنین دارای خواص ضد‌بیماری‌ قلبی عروقی، ضد‌برخی از انواع سرطان‌، آسم، ورم مفاصل و اختلال بینایی هستند. آنتی اكسیدان‌ها شامل ویتامین‌های E، C، بتاكاروتن و برخی فیتوكمیكال‌ها می‌شوند. غذاهای عملگرایی كه دارای مكمل‌های آنتی اكسیدانی هستند، می‌توانند محصولاتی مانند نوشابه‌های ورزشی ویتامینه باشند.

6 – فیتو كمیكال‌ها:
فیتو كمیكال‌ها می‌توانند سبب كاهش خطر بیماری‌های سخت و مزمن مانند سرطان، پوكی استخوان و بیماری‌های قلبی شوند. فیتو كمیكال‌ها شامل گلوكزاینولات و تركیبات فنولیك مثل فلانوئیدها بوده كه آنتی اكسیدان‌های بسیار مؤثری هستند. از نمونه محصولات حاوی فیتوكمیكال‌ها می‌توان محصولات قنادی مربوط به كودكان حاوی عصاره گیاهانی مانند كلم بروكلی، جوانه سبز، كلم و هویج را نام برد.

? محصولات فراسودمند شرکت دانش بنیان گز سکه

? پروگز (گز پروبيوتيك)
? گز سين بيوتيك (گز بدون قند پروبيوتيك )
? پودر شيرين كننده پروبيوتيك با قند كاهش يافته
? گز بدون قند آنتي اكسيدان
? گز ویتامینه غنی شده با ویتامین C, D و کلسیم
? گز بدون قند غني از فيبر
? عسل پروبيوتيك

 

 • محصولات پروبیوتیک 

 

فلور روده انسان حاوی انواع مختلفی از باکتریها است. بسیاری از این باکتری‌ها برای گوارش بهینه غذا مفیدند. دسته‌ای از این باکتریها که به باکتریهای پروبیوتیک معروف هستند، علاوه بر کمک به گوارش، مولکولهای پیچیده و ترکیباتی مانند ویتامینها و آنتی بیوتیکهای مختلف را تولید می‌کنند که برای بدن مفید می‌باشد. منبع باکتری‌های پروبیوتیک لبنیات و میوه‌ها هستند. اداره غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد(FAD) و سازمان بهداشت جهانی (WHO)پروبیوتیک را اینگونه تعریف می‌کند: «پروبیوتیک‌ها میکرو ارگانیسم‌های زنده‌ای هستند که مصرف کافی آنها سبب نمایان شدن اثرات سلامت بخش در بدن میزبان می‌شود.» بر این اساس، باکتری‌های پروبیوتیک موجود در محصولات خوراکی، نه تنها باید دارای مشخصه‌های عملکردی و سودمند برای سلامتی انسان باشند بلکه از قابلیت ماندگاری در دستگاه گوارش هم برخوردار باشند. این ویژگی‌ها شامل رشد و بقای ارگانیسم‌ها در روند تولید محصول، نگهداری، و پس از مصرف حین انتقال از معده به روده است. پروبیوتیک‌ها بر تعادل باکتری‌های مفید و مضر روده تأثیر می‌گذارد و این تعادل را به نفع افزایش جمعیت باکتری‌های مفید تغییر می‌دهند، در حقیقت پروبیوتیک‌ها از همین طریق اثرات سلامت بخش خود را در بدن انسان القا می‌کند. دوز پروبیوتیک مصرف شده عامل مهمی است که بر تراکم میکروارگانیسم‌های موجود در بخش‌های مختلف دستگاه گوارش تأثیر می‌گذارد. پروبیوتیک‌ها همچنین قادرند اختلالات میکروبوتای روده، پس از درمان آنتی‌بیوتیکی را به حداقل برسانند.

عسل پروبيوتيك و گز پروبيوتيك دو محصول انحصاري شركت دانش بنيان گز سكه است كه سلامتي را با بهبود سيستم گوارش به شما هديه مي دهد. مصرف پروبيوتيكها بايد مستمر باشد.

انواع گز پروبیوتیک:

 

 گز پروبیوتیک با مغز پسته

(پروگز پسته) 

 گز پروبیوتیک با مغز بادام

(پروگز بادام)

    
 گز پروبیوتیک طرح چهره در بسته بندی کشویی  
   

عسل پروبیوتیک (پروشهد):

     

 

 • سایر محصولات فراسودمند

گز آنتی اکسیدان: 

 • بتا کاروتن موجود در این محصول میتواند بعنوان آنتی اکسیدان در خنثی نمودن رادیکالهاي آزاد در بدن نقش داشته باشد.
 • تقویت سیستم ایمنی بدن،جلوگیری از بیماریهای قلبی و عروقی، سم زدایی ترکیبات نامطلوب در بدن

 

 گز سین بیوتیک:

 • حاوی باکتري پروبیوتیک باسیلوس کوآگولانس
 • به علت داشتن مواد غذایی پري بیوتیک (ایزومالت و سوربیتول ) باعث تشدید عملکرد باکتري هاي پروبیوتیک میشود
 • بهبود سلامت و کارآیی سیستم گوارشی، کاهش عوارض عدم تحمل لاکتوز
 
 گز غنی شده ویتامینه:

 • ویتامین C، ویتامین D و کلسیم
 • مناسب براي افراد مبتلا به چاقی و دیابت، مانع از راشیتیسم و پوکی استخوان
 • کمک به جذب کلسیم ، موثردر درمان اختلالات استخوانی و پوست و مو
 
 شیرین کننده پروبیوتیک

 • ترکیبات: ایزومالت، استویا (ربودیوزید)، مقدار کمی شکر و باکتری های مفید و فعال پروبیوتیک
 • باکتریهای فعال و مفید پروبیوتیک
 • بهبود کارایی دستگاه گوارش، تقویت سیستم ایمنی، کاهش حساسیت، کاهش کلسترول، قند کاهش یافته