محصولات فراسودمند از محصولات سالم گز سکه

دانلود فایل PDF

غذاهای فراسودمند یا عملگرا مزایای سلامت بخش خود را به شکل‌های مختلف دریافت می‌کنند و معمولا همین تفاوت‌ها هم اساس طبقه بندی آنها می‌شود.

? غذاهای عملگرا دسته بندی‌های مختلفی دارند که در زیر به نمونه‌هایی از آن اشاره می‌شود:

1– غنی‌سازی‌ به‌وسیله ویتامین و املاح:
در رابطه با محصولات غنی‌شده به وسیله ویتامین‌ها و املاح معدنی می‌توان از محصولات قنادی و نوشیدنی‌های میوه‌ای غنی‌شده با کلسیم‌ یا شیر غنی‌شده با کلسیم و اسید فولیک نام برد.
براساس اطلاعات موجود، اسید فولیک یکی از مواد تغذیه‌ای ضروری برای محافظت در برابر ناهنجاری ستون فقرات جنین است. اهمیت کلسیم نیز در تاثیر بر پوکی استخوان به اثبات رسیده و با رواج پوکی استخوان متناسب با افزایش تعداد افراد سالخورده در کشورهای توسعه یافته جذب بیشتر کلسیم به‌وسیله غذاهای عملگرا در بازار می‌تواند کمک شایانی در حل این معضل باشد.

2 – کاهش کلسترول:
برخی از مواد در جلوگیری از جذب کلسترول که یک عامل تهدیدکننده در بیماری‌های قلبی عروقی است، مؤثرند. این مواد شامل اسیدهای چرب امگا 3 و استرول‌های گیاهی بوده که به‌وسیله آنها محصولات متنوع عملگرا طراحی شده است. محصولاتی مانند مارگارین حاوی استرهای اسید چرب گیاهی که برای کاهش جذب کلسترول طراحی شده یا تخم مرغ‌های غنی شده با امگا 3 به‌وسیله غنی‌سازی‌ غذای مرغ جزء این غذاها هستند.

3– فیبرهای رژیمی
مصرف فیبرهای رژیمی یا همان ترکیبات غیرقابل هضم ساخته شده ازکربوهیدرات‌های دیواره سلولی گیاهان همراه با لیگنین، سبب کاهش ابتلا به برخی از انواع سرطان‌ می‌شود. برای مثال مصرف سبوس گندم سبب کاهش خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ می‌شود.

4– پروبیوتیک، پری بیوتیک و سین بیوتیک‌ها:
پروبیوتیک‌ها مکمل‌های زنده غذایی هستند که از مزایای سودمند آنها برقراری تعادل در فلور میکروبی روده است. البته پروبیوتیک‌ها دارای مزایای زیادی شامل کاهش کلسترول خون، مقابله با برخی از انواع سرطان‌ و کمک به سیستم ایمنی بدن نیز هستند.
پروبیوتیک‌ها در حال حاضر به‌عنوان برترین محصولات غذایی عملگرا شناخته می‌شوند که این مزایای سلامتی بخش به‌وسیله پری بیوتیک‌ها و الیگو ساکارید‌های کوتاه زنجیر افزایش می‌یابند؛ چرا که این مواد به افزایش رشد باکتری‌های سودمند در سیستم گوارش روده کمک
می‌کنند.

5 – آنتی اکسیدان‌ها
سرطان‌ها و سایر جهش‌های ژنتیک می‌توانند از طریق واکنش‌های اکسایشی DNA به وسیله به‌وجودآوردن رادیکال‌های آزاد که یک اثر جانبی از متابولیسم هوازی است، اتفاق بیفتد.گیاهان و سلول‌های حیوانات از ترکیباتی که اصطلاحا آنتی اکسیدان نامیده می‌شود برای به‌دام انداختن و کم کردن اثر رادیکال‌های آزاد استفاده می‌کنند و مانع ازانجام واکنش‌های مضر توسط آنها می‌شوند.
آنتی‌اکسیدان‌ها همچنین دارای خواص ضد‌بیماری‌ قلبی عروقی، ضد‌برخی از انواع سرطان‌، آسم، ورم مفاصل و اختلال بینایی هستند. آنتی اکسیدان‌ها شامل ویتامین‌های E، C، بتاکاروتن و برخی فیتوکمیکال‌ها می‌شوند. غذاهای عملگرایی که دارای مکمل‌های آنتی اکسیدانی هستند، می‌توانند محصولاتی مانند نوشابه‌های ورزشی ویتامینه باشند.

6 – فیتو کمیکال‌ها:
فیتو کمیکال‌ها می‌توانند سبب کاهش خطر بیماری‌های سخت و مزمن مانند سرطان، پوکی استخوان و بیماری‌های قلبی شوند. فیتو کمیکال‌ها شامل گلوکزاینولات و ترکیبات فنولیک مثل فلانوئیدها بوده که آنتی اکسیدان‌های بسیار مؤثری هستند. از نمونه محصولات حاوی فیتوکمیکال‌ها می‌توان محصولات قنادی مربوط به کودکان حاوی عصاره گیاهانی مانند کلم بروکلی، جوانه سبز، کلم و هویج را نام برد.

? محصولات فراسودمند شرکت دانش بنیان گز سکه

? پروگز (گز پروبیوتیک)
? گز سین بیوتیک (گز بدون قند پروبیوتیک )
? پودر شیرین کننده پروبیوتیک با قند کاهش یافته
? گز بدون قند آنتی اکسیدان
? گز ویتامینه غنی شده با ویتامین C, D و کلسیم
? گز بدون قند غنی از فیبر
? عسل پروبیوتیک

 

 • محصولات پروبیوتیک 

 

فلور روده انسان حاوی انواع مختلفی از باکتریها است. بسیاری از این باکتری‌ها برای گوارش بهینه غذا مفیدند. دسته‌ای از این باکتریها که به باکتریهای پروبیوتیک معروف هستند، علاوه بر کمک به گوارش، مولکولهای پیچیده و ترکیباتی مانند ویتامینها و آنتی بیوتیکهای مختلف را تولید می‌کنند که برای بدن مفید می‌باشد. منبع باکتری‌های پروبیوتیک لبنیات و میوه‌ها هستند. اداره غذا و کشاورزی سازمان ملل متحد(FAD) و سازمان بهداشت جهانی (WHO)پروبیوتیک را اینگونه تعریف می‌کند: «پروبیوتیک‌ها میکرو ارگانیسم‌های زنده‌ای هستند که مصرف کافی آنها سبب نمایان شدن اثرات سلامت بخش در بدن میزبان می‌شود.» بر این اساس، باکتری‌های پروبیوتیک موجود در محصولات خوراکی، نه تنها باید دارای مشخصه‌های عملکردی و سودمند برای سلامتی انسان باشند بلکه از قابلیت ماندگاری در دستگاه گوارش هم برخوردار باشند. این ویژگی‌ها شامل رشد و بقای ارگانیسم‌ها در روند تولید محصول، نگهداری، و پس از مصرف حین انتقال از معده به روده است. پروبیوتیک‌ها بر تعادل باکتری‌های مفید و مضر روده تأثیر می‌گذارد و این تعادل را به نفع افزایش جمعیت باکتری‌های مفید تغییر می‌دهند، در حقیقت پروبیوتیک‌ها از همین طریق اثرات سلامت بخش خود را در بدن انسان القا می‌کند. دوز پروبیوتیک مصرف شده عامل مهمی است که بر تراکم میکروارگانیسم‌های موجود در بخش‌های مختلف دستگاه گوارش تأثیر می‌گذارد. پروبیوتیک‌ها همچنین قادرند اختلالات میکروبوتای روده، پس از درمان آنتی‌بیوتیکی را به حداقل برسانند.

عسل پروبیوتیک و گز پروبیوتیک دو محصول انحصاری شرکت دانش بنیان گز سکه است که سلامتی را با بهبود سیستم گوارش به شما هدیه می دهد. مصرف پروبیوتیکها باید مستمر باشد.

انواع گز پروبیوتیک:

 

 گز پروبیوتیک با مغز پسته

(پروگز پسته) 

 گز پروبیوتیک با مغز بادام

(پروگز بادام)

    
 گز پروبیوتیک طرح چهره در بسته بندی کشویی  
   

عسل پروبیوتیک (پروشهد):

     

 

 • سایر محصولات فراسودمند

گز آنتی اکسیدان: 

 • بتا کاروتن موجود در این محصول میتواند بعنوان آنتی اکسیدان در خنثی نمودن رادیکالهای آزاد در بدن نقش داشته باشد.
 • تقویت سیستم ایمنی بدن،جلوگیری از بیماریهای قلبی و عروقی، سم زدایی ترکیبات نامطلوب در بدن

 

 گز سین بیوتیک:

 • حاوی باکتری پروبیوتیک باسیلوس کوآگولانس
 • به علت داشتن مواد غذایی پری بیوتیک (ایزومالت و سوربیتول ) باعث تشدید عملکرد باکتری های پروبیوتیک میشود
 • بهبود سلامت و کارآیی سیستم گوارشی، کاهش عوارض عدم تحمل لاکتوز
 
 گز غنی شده ویتامینه:

 • ویتامین C، ویتامین D و کلسیم
 • مناسب برای افراد مبتلا به چاقی و دیابت، مانع از راشیتیسم و پوکی استخوان
 • کمک به جذب کلسیم ، موثردر درمان اختلالات استخوانی و پوست و مو
 
 شیرین کننده پروبیوتیک

 • ترکیبات: ایزومالت، استویا (ربودیوزید)، مقدار کمی شکر و باکتری های مفید و فعال پروبیوتیک
 • باکتریهای فعال و مفید پروبیوتیک
 • بهبود کارایی دستگاه گوارش، تقویت سیستم ایمنی، کاهش حساسیت، کاهش کلسترول، قند کاهش یافته
 

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X