گز مدرسه

طبق آمار ارائه شده از سوی وزارت بهداشت فقط 42 درصد بچه ها هر 6 روز هفته را صبحانه میخورند. کودک صبحانه نخورده بعد از حدود 10 ساعت خواب شبانه به انرژی زیادی نیاز دارد و در ساعت ٩ تا ١٠ صبح به میزان قابل توجهی دچار افت قند خون میشود و توان یادگیری او به ویژه در درسهایی که به تفکر و تمرکز نیاز دارند، کاهش مییابد. 
مصرف میان وعدههای سالم به دلیل، تامین انرژی و مواد مغذی، حمایت ازعادات سالم غذایی در طول زندگی، پیشگیری از چاقی و پرخوری در وعده ناهار و پیشگیری از بیماریها مهم میباشند.
میان وعده باید ارزش غذایی کافی داشته باشد و رضایت کودک را تامین کند، بدآموزی نداشته باشد، از نظر بهداشتی، ایمن باشد و با بودجه خانوادهها تناسب داشته باشد. 
گز از جمله شیرینیهای پرطرفدار و پرمصرف در میان کودکان و بزرگسالان میباشد که مزایایی از جمله کاملاً طبیعی و عاری از مواد نگهدارنده بودن، حجم کم، ارزش غذایی بالا، قابلیت نگهداری طولانی مدت، مصرف راحت و در سطح گسترده میتواند آن را به یک میان وعده مناسب و پر مصرف در مدارس و مهدهای کودک تبدیل کند. تولید محصولی بر پایه صبحانه ابتکار سلامت بخشی بود که شرکت گز سکه برای اولین بار موفق به انجام آن شد. 
پودر پنیر به عنوان منبع غنی از پروتئین، کلسیم و فسفر 
مغز گردو و وجود امگا ۳ فراوان، املاح معدنی و ویتامین های گروه B
 پودر آب پنیربه خاطر دارا بودن 20 درصد از کل پروتئین شیر و اسیدهای آمینه حیاتی 
پروتئین ها و املاح و ویتامین های سرشار در شیر خشک
املاح و ویتامین هایی بسیاری مانند منگنز و مس، کلسیم، آهن، فسفر، روی و فیبرهای غذایی کنجد 
ارده به عنوان یکی از مغذیترین مواد غذایی صبحانه ما ایرانیها که حاوی پروتئین، ویتامینها و لستین میباشد. از جمله مواد ارزشمندی است که در تولید گز مدرسه از آن استفاده شده است. این محصول دارای ارزش غذایی بالاتری نسبت به گز معمولی است و می تواند تا حدی جایگزین صبحانه برای کودکانی باشد که با وجود تلاش والدین، رغبتی برای صبحانه خوردن ندارند. 

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X