وقتی خستگی از افسردگی می آید

نباید فراموش کرد که خستگی در بیشتر موارد ریشه روحی و روانی دارد و در واقع خستگی و ضعف عمومی یکی از نشانه های افسردگی است.به بیان دیگر افسردگی یکی از رایج ترین انواع ناراحتی هایی است که افراد را مبتلا می کند و از آن به عنوان سرماخوردگی روانی یاد می شود.
یکی از دلایل اصلی بروز خستگی افسردگی است ؛ افسردگی، علائم و نشانه های متفاوتی دارد و می تواند به اشکال متفاوتی چون غمگینی وتشویش زیاد، احساس بی ارزشی و گناه، دوری گزیدن از دیگران، از دست دادن اشتها، بی خوابی، از دست دادن علاقه و کسب لذت از فعالیت های عادی روزمره و خستگی روحی بروز کند.
عوامل ایجادکننده خستگی روحی و افسردگی ، رویدادهای زندگی و استرس های محیطی است . بعضی اشخاص، پس از یک رویداد استرس زا دچار افسردگی می شوند.رویدادهای منفی مانند از دست دادن شغل، قطع رابطه یا مرگ یکی از بستگان نزدیک می تواند بیشترین آسیب ها را از نظر ایجاد خستگی روحی به دنبال داشته باشد.ناامیدی های تلخ، انتظارات و تهدید های خیالی و غیرواقعی نیز ممکن است زمینه ساز این بیماری روحی در فرد باشد.
گاهی نیز دلیل خستگی روحی و بروز افسردگی مربوط به نوع تفکر و باورهای شخص می شود. همچنین افرادی که دچار خطاهای شناختی و باورهای غلط در زندگی خود هستند، زمانی که به خواسته های خود دست نمی یابند و ناکام می مانند، زودتر دچار خستگی روحی و افسردگی می شوند.نباید فراموش کرد که وقتی خلق و خوی افسرده شکل بگیرد و انگیزه برای کار و فعالیت کاهش یابد در نتیجه ناامیدی و بدبینی افزایش می یابد و فرد دیرتر از حالت خستگی روحی خارج می شود.
کافی گز اختراع ناب شرکت گز سکه برای کاهش و رفع افسردگی است.مصرف روزانه این محصول آرامش و انرژی روزانه شما را تامین می کند.

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X