طرح فرشاه

 

“فرشاه” چیست؟
چشمی که براه آمدن است، هزار فکر و خیال، تنی که خسته از عمری تلاش است، روحی حساس و کوهی تجربه. اینها می شود سالمند.
در مباحث توسعه پایدار اجتماعی و اقتصادی، نگاه به سالمندی و توجه به این دوره از زندگی یکی از شاخصهای مهم رتبه بندی کشورها است. مسیرهای سبز و معاف از نظارت ها، رایگانی بخشی از خدمات اجتماعی، بهره مندی ازج بازنشستگان در تصمیم گیریها و تجلیل نهادینه و مستمر از سالمندان نه بعنوان یک اقدام خیر یا خداپسندانه که با هدف تخصیص بهینه منابع انجام می شود. هر چهج ساختار تصمیم گیری و مدیریت توسعه یافته تر باشد از منابع انسانی محافظت بیشتر می شود. امید بزندگی بعنوان شاخص مهم و کلیدی توسعه صرفا ناظر بر خصوصیات بیولوژیک نیست بلکه از آن مهمتر به نشاط و روحیه زندگی در انسانها وابسته است. چه بسا افراد سالمی که از نظر پزشکان در وضعیت جسمی مناسبی قرار دارند ولی با احساس روزمرگی، بی توجهی و دلزدگی، نشاط، سلامت و حس زندگی را تجربه نمی کنند.
دل خوش متاع ارزشمندی است که طرح “فرشاه” به بازار می آورد. از فًرِ فرشچیان استاد سالمند هنر نگارگری که برای جهانی داستان موفقیت آمیختن هنر و عرفان را حکایت کرده و از کاروانسرای مادر شاه که نماد اصالت، تشخص و وقار معماری ایرانی اسلامی این بوم کهن است، برای نام این طرح عاریت گرفته ایم، که یادمان باشد شکوه و عظمت پدران و مادران نه فقط چون ما را پدری و مادری کرده اند بلکه چون طلای کوره دیده و گوهر تراشیده اند باید بنهایت پاس داشته شود.
فرشاه شروع راهیست بی پایان و دست هر که را با ارزشهای انسانی نسبتی دارد بگرمی می فشارد. رضایت بهترین هایمان و بهبود مستمر برنامه، دو استراژی اصلی، خدمت خاضعانه ماموریت و ایجاد برند جهانی دل خوشی سالمند چشم اندازمان است.
از مخازن نصّ و نقل و شعر ادب ایران می توان ساعتها در اهمیت تکریم سالمندان سخن سرایی کرد ولی آنچه در فرشاه به آن قامت بسته ایم عمل بی حرف است تا چه قبول افتد و چه در نظر آید.
یک روز مملو از شادی هدف بزرگیست که در هر روز فرشاه جستجو می کنیم. از تاریخ و نوستالژی، حکایتهای خاطره انگیز، موسیقی، تأتر، غذای سالم، گپ و گفت، لطیفه و طنز، حس خوب خرید هدیه برای عزیزان، شنیدن و شنیده شدن، دیدن و دیده شدن و آموزشهای غیر محسوس و جذاب از قبیل اینترنت در خدمت سالمندی همه و همه یاری می جوییم.
“فرشاه” بدون شعار و ادعا منشاء اتفاقات بزرگی خواهد شد. فرزندانی که مشغله روزگار از خدمت والدین محروم شان کرده با هدیه “فرشاه” به آنان بار خود را اندکی سبک می کنند.

برای اطلاع از برنامه دورهمی ها و بازدید ها عضو کانال تلگرام فرشاه شوید:

telegram.me/farshaheEsfahan

[Best_Wordpress_Gallery id=”1″ gal_title=”All Galleries”]

پیام بگذارید

کلیه فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است

X